Młoda kobieta o imieniu Joy mieszka w Tel Awiwie. Błąka się po centrum miasta – zawsze w tym samym miejscu. Słucha muzyki, a jej znakiem rozpoznawczym są fioletowe słuchawki. Tak naprawdę niewiele więcej można o niej powiedzieć. Jej życie uczuciowe przypomina toksyczny roller coaster. Dawny partner reaguje na nią alergicznie, nowy pojawia się przez przypadek. Nir i Joy wpadają na siebie na ulicy. Ich pierwsza rozmowa przypomina odświeżające spotkanie dawnych znajomych. W debiutanckim filmie Hadas Ben Aroya (gra główną rolę) mierzy się ze stereotypowym wizerunkiem współczesnego młodego Izraelczyka/Izraelki. Czy młode pokolenie nadal żyje z dnia na dzień w bańce mydlanej Tel Awiwu albo marzy o tym, żeby właśnie tam się znaleźć? Specyficznie rozumiana potrzeba bliskości dla bohaterów ben Aroi staje się najważniejsza, a walka z samotnością wiąże się z ekstremalnymi wyborami. I choć większość rozmów Nira z Joy przywodzi na myśl serial Dziewczyny Leny Dunham, to koniec końców ten obraz współczesnego Tel Awiwu nie ma nic wspólnego z „nowojorską sielanką”.
Bilbao International Festival of Documentary and Short Films 2016 - Grand Prix; Mar del Plata Film Festival 2016 - Best Film
Urodzona w 1988 roku reżyserka i scenarzystka, mieszka w Tel Awiwie. W 2014 roku ukończyła Steve Tisch School of Film na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Jeszcze w trakcie studiów napisała scenariusz i wyreżyserowała krótki metraż Sex Doll (2013), który został pokazany na Tel Aviv International Student Film Festival. Ludzie, którzy nie są mną to jej pełnometrażowy debiut fabularny, który miał premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Locarno.
2013 Sex Doll (short)
2016 Ludzie, którzy nie są mną / Anashim shehem lo ani / People That Are Not Me