Nie mamy już czasu dla czasu - mówi jeden z bohaterów eseju filmowego Fergusa Daly'ego i Katherine Waugh. Twórcy tego dokumentu postanowili podążyć śladem przedstawicieli różnych dziedzin sztuki, którzy czas nobilitują. Badają jego granice, pytają, jak w dobie społeczeństwa informatycznego zmienia się percepcja i pamięć, szukają środków wyrazu, które pozwalają oddać jego niepewną naturę. Wśród rozmówców znaleźli się m.in. guru teatralnej awangardy Robert Wilson czy twórca berlińskiego pomnika ofiar Holocaustu Peter Eisenman. Swoimi podglądami dzielą się też filmowcy dobrze znani widzom Nowych Horyzontów. O znaczeniu długich ujęć opowiada belgijska neomodernistka Chantal Akerman, natomiast Aleksander Sokurow mówi o inspiracji teoriami Einsteina przy pracy nad Rosyjską arką oraz pułapkach montażu, który czas próbuje ujarzmić. Sztukę czasu można traktować jako erudycyjny podręcznik slow cinema, wyjaśniający fenomen tego nurtu w kinie artystycznym ostatnich dekad.
Pochodzący z Irlandii autor dokumentów, producent, filmoznawca, dziennikarz. W 2003 roku zrealizował dokument o mistrzu kina irańskiego Abbasie Kiarostamim. Przez wiele lat wspólnie z Katherine Waugh pracował nad dokumentem Sztuka czasu.
2003 Abbas Kiarostami: The Art of Living
2009 Sztuka czasu / The Art of Time (co-dir.)
2011 Outliving Dracula: Le Fanu's Carmilla (co-dir.)
Pochodząca z Irlandii kuratorka wystaw, autorka dokumentów, dziennikarka. Przez wiele lat wspólnie z Fergusem Dalym pracowała nad dokumentem Sztuka czasu. Mieszka w Galway.
2009 Sztuka czasu / The Art of Time (co-dir.)
2011 Outliving Dracula: Le Fanu's Carmilla (co-dir.)