Miasto głęboko uśpione |
In Deep Sleep / Gorod usnul |
Maria Ignatenko / Rosja 2020 / 71’ |
Trzecie Oko |
Między morzem a oceanem |
Between Two Waters / Entre dos aguas |
Isaki Lacuesta / Hiszpania, Szwajcaria, Rumunia 2018 / 136’ |
Sezon |
Między śmiercią a śmiercią |
In Between Dying / Sepelenmis Ölümler Arasinda |
Hilal Baydarov / Azerbejdżan, Meksyk, USA 2020 / 92’ |
Odkrycia |
Millenium |
Millennium |
Daria Godyń / Polska 2020 / 8’17’’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: |
Po sezonie / 18’ |
Hide and Seek in a Peaceful Valley / 14’ |
Kwiat jednej nocy / 12’ |
Bajka na niespokojny sen / 15’ |
Ciałość / 5’39’’ |
Synchronizacja / 19’ |
Shortlista |
Moja szkoła |
I Used to Go Here |
Kris Rey / USA 2020 / 87’ |
American Film Festival: Spectrum |
Moje serce |
My Heart |
Damian Kocur / Polska 2019 / 30’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Noamia / 29’ |
Deszcz / 5’ |
Fan / 14’ |
Jaskinia Żółwi / 20’ |
Wejście w nowy wiek / 5’1’’ |
Shortlista |
Moje serce bije tylko, gdy mu każesz |
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To |
Jonathan Cuartas / USA 2020 / 89’ |
American Film Festival: Spectrum |
Na krańcu miasta |
The Edge of Town |
Daria Kasperek / Polska 2019 / 14’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
Portret Suzanne / 14’ |
Sukienka / 29’ |
To nie tak / 10’ |
Story / 4’47’’ |
Tak jest dobrze / 23’ |
Shortlista |
Na rauszu |
Another Round / Druk |
Thomas Vinterberg / Dania 2020 / 111’ |
Pokazy Galowe |
Nagie zwierzęta |
Naked Animals / Nackte Tiere |
Melanie Waelde / Niemcy 2020 / 83’ |
Odkrycia |
Nasze dzieci |
Beware of Children / Barn |
Dag Johan Haugerud / Norwegia, Szwecja 2019 / 156’ |
Oslo / Reykjavik 3 |
Nie jestem czarownicą |
I Am Not a Witch |
Rungano Nyoni / Wielka Brytania, Francja 2017 / 92’ |
Z archiwum Nowych Horyzontów |
Niechciani w Europie |
Les Unwanted de Europa / Gli indesiderati d'Europa |
Fabrizio Ferraro / Włochy, Hiszpania 2018 / 111’ |
Lost Lost Lost |
Niepamięć |
Apples / Mila |
Christos Nikou / Grecja, Polska, Słowenia 2020 / 90’ |
Odkrycia |
Nieznajomy nad jeziorem |
Stranger by the Lake / L’Inconnu du lac |
Alain Guiraudie / Francja 2013 / 100’ |
Z archiwum Nowych Horyzontów |
Nigdy, rzadko, czasami, zawsze |
Never Rarely Sometimes Always |
Eliza Hittman / Wielka Brytania, USA 2020 / 101’ |
American Film Festival: Highlights |
Noamia |
Antonio Galdamez / Polska 2020 / 29’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: |
Deszcz / 5’ |
Fan / 14’ |
Jaskinia Żółwi / 20’ |
Wejście w nowy wiek / 5’1’’ |
Moje serce / 30’ |
Shortlista |
Noc bez końca |
Endless Night / Longa noite |
Eloy Enciso Cachafeiro / Hiszpania 2019 / 90’ |
Odkrycia |
Noc Królów |
Night of the Kings / La nuit de rois |
Philippe Lacôte / Francja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kanada, Senegal 2020 / 93’ |
Odkrycia |
Nowy porządek |
New Order / Nuevo orden |
Michel Franco / Meksyk, Francja 2020 / 86’ |
Pokazy Galowe |
O niedogodności narodzin |
The Trouble with Being Born |
Sandra Wollner / Austria, Niemcy 2020 / 93’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
O nieskończoności |
About Endlessness / Om det oändliga |
Roy Andersson / Szwecja, Niemcy, Norwegia, Francja 2019 / 76’ |
Mistrzowie |
Od jutra |
From Tomorrow on, I Will / Chun nuan hua kai |
Wu Linfeng, Ivan Marković / Serbia, Chiny, Niemcy 2019 / 58’ |
Lost Lost Lost |
Odyseja |
Odyssey |
Sabine Groenewegen / Wielka Brytania 2018 / 69’ |
Front Wizualny |
Ojciec Nafi |
Nafi's Father / Baamum Nafi |
Mamadou Dia / Senegal 2019 / 109’ |
Odkrycia |
Ona jutro umrze |
She Dies Tomorrow |
Amy Seimetz / USA 2019 / 84’ |
American Film Festival: Highlights |
Opowieści z kasztanowego lasu |
Stories from the Chestnut Woods / Zgodbe iz kostanjevih gozdov |
Gregor Božič / Słowenia, Włochy 2020 / 82’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Ostatni i pierwsi ludzie |
Last and First Men |
Jóhann Jóhannsson / Islandia 2020 / 71’ |
Oslo / Reykjavik 3 |
Ostatni out |
The Last Out |
Michael Gassert, Sami Khan / USA, Kostaryka, Kuba, Dominikana, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Meksyk 2020 / 87’ |
American Film Festival: American Docs |
Ostatnia wieczerza |
Last Supper |
Piotr Dumała / Polska 2019 / 13’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 5 razem z: |
Splot / 18’ |
Coś PIĘKNEGO od Matki Teresy / 11’ |
Cykl / 5’29’’ |
Julia nad morzem / 17’ |
Krzyż na drogę / 29’ |
Shortlista |
Ostatnie słowa |
Last Words |
Jonathan Nossiter / Włochy, Francja, USA 2020 / 126’ |
American Film Festival: Highlights |
Pasolini |
Abel Ferrara / Francja, Belgia, Włochy 2014 / 84’ |
Z archiwum Nowych Horyzontów |
Pasterka i siedem pieśni |
Shepherdess and the Seven Songs / Laila Aur Satt Geet |
Pushpendra Singh / Indie 2020 / 98’ |
Odkrycia |
Pierwsza krowa |
First Cow |
Kelly Reichardt / USA 2019 / 121’ |
American Film Festival: Highlights |
Po kablach |
Los conductos |
Camilo Restrepo / Francja, Kolumbia 2020 / 70’ |
Front Wizualny |
Po sezonie |
Off-Season |
Monika Majorek / Polska 2020 / 18’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: |
Millenium / 8’17’’ |
Hide and Seek in a Peaceful Valley / 14’ |
Kwiat jednej nocy / 12’ |
Bajka na niespokojny sen / 15’ |
Ciałość / 5’39’’ |
Synchronizacja / 19’ |
Shortlista |
Poetki z wizytą u Juany Bignozzi |
The Poets Visit Juana Bignozzi / Las Poetas Visitan a Juana Bignozzi |
Laura Citarella, Mercedes Halfon / Argentyna 2019 / 89’ |
Front Wizualny |
Pora wylinki |
Time of Moulting / Fellwechselzeit |
Sabrina Mertens / Niemcy 2020 / 81’ |
Trzecie Oko |
Portret Suzanne |
Portrait of Suzanne |
Izabela Plucińska / Polska 2019 / 14’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
Na krańcu miasta / 14’ |
Sukienka / 29’ |
To nie tak / 10’ |
Story / 4’47’’ |
Tak jest dobrze / 23’ |
Shortlista |
Powiedz mi coś jeszcze |
Tell Me More |
Martyna Peszko / Polska 2020 / 29’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Four Cups of Coffee or Three / 12’ |
Red Light Train / 9’37’’ |
Problem / 15’ |
I coś jeszcze / 6’40’’ |
Rykoszety / 29’ |
Shortlista |
Powolna maszyna |
Slow Machine |
Joe DeNardo, Paul Felten / USA 2020 / 71’ |
American Film Festival: Spectrum |
Prawdziwie spełnieni |
Fully Realised Humans |
Joshua Leonard / USA 2020 / 76’ |
American Film Festival: Spectrum |
Prawdziwy film jest gdzie indziej |
The Real Film is Elsewhere / Le vrai film est ailleurs |
Mark John Ostrowski / Hiszpania 2018 / 102’ |
Lost Lost Lost |
Problem |
Tomasz Wolski / Polska 2020 / 15’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Four Cups of Coffee or Three / 12’ |
Powiedz mi coś jeszcze / 29’ |
Red Light Train / 9’37’’ |
I coś jeszcze / 6’40’’ |
Rykoszety / 29’ |
Shortlista |
Proste rzeczy |
Simple Things |
Grzegorz Zariczny / Polska 2020 / 84’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Przeprowadzka |
Moving On / Nam-mae-wui Yeo-reum-bam |
Yoon Dan-bi / Korea Południowa 2019 / 104’ |
Odkrycia |
Przyjdzie śmierć i będzie miała twoje oczy |
Death Will Come and Shall Have Your Eyes / Vendrá la muerte y tendrá tus ojos |
José Luis Torres Leiva / Chile, Niemcy, Argentyna 2019 / 89’ |
Odkrycia |
Purpurowe morze |
Purple Sea |
Khaled Abdulwahed, Amel Alzakout / Niemcy 2020 / 66’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Query |
Sophie Kargman / USA 2020 / 9’5’’ |
Pokazywany w American Shorts razem z: |
Klocki / Blocks / 11’ |
Caramel / 14’ |
Dirty / 10’ |
To on / He's the One / 9’35’’ |
Mały wódz / Little Chief / 11’ |
Filary / Pillars / 10’ |
Gąbka / Squeegee / 10’ |
Topanga / 14’ |
American Film Festival: American Shorts |
Ratusz |
City Hall |
Frederick Wiseman / USA 2020 / 274’ |
American Film Festival: Special Docs |
Red Light Train |
Alicja Kot / Polska 2019 / 9’37’’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Four Cups of Coffee or Three / 12’ |
Powiedz mi coś jeszcze / 29’ |
Problem / 15’ |
I coś jeszcze / 6’40’’ |
Rykoszety / 29’ |
Shortlista |
Rose gra Julie |
Rose Plays Julie |
Joe Lawlor, Christine Molloy / Irlandia, Wielka Brytania 2019 / 100’ |
Odkrycia |
Rykoszety |
Ricochets |
Jakub Radej / Polska 2019 / 29’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 3 razem z: |
Four Cups of Coffee or Three / 12’ |
Powiedz mi coś jeszcze / 29’ |
Red Light Train / 9’37’’ |
Problem / 15’ |
I coś jeszcze / 6’40’’ |
Shortlista |
Samotna skała |
Lonely Rock / Piedra sola |
Alejandro Telémaco Tarraf / Argentyna, Meksyk, Katar, Wielka Brytania 2020 / 71’ |
Odkrycia |
Samotność Gigantów |
Giants Being Lonely |
Grear Patterson / USA 2020 / 77’ |
American Film Festival: Spectrum |
Sanktuarium |
Sanctorum / Santuário |
Joshua Gil / Meksyk, Dominikana, Katar 2019 / 83’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Siła ognia |
Fire Will Come / O que arde |
Oliver Laxe / Hiszpania, Francja, Luksemburg 2019 / 85’ |
Sezon |
Słudzy |
Servants / Služobníci |
Ivan Ostrochovský / Słowacja, Rumunia, Czechy, Irlandia 2020 / 81’ |
Ale kino+ |
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię |
The Bears' Famous Invasion of Sicily / La fameuse invasion des ours en Sicile |
Lorenzo Mattotti / Francja, Włochy 2019 / 81’ |
Kino Dzieci |
Splot |
Tangled |
Peter Sand Magnussen / Polska 2019 / 18’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 5 razem z: |
Coś PIĘKNEGO od Matki Teresy / 11’ |
Cykl / 5’29’’ |
Julia nad morzem / 17’ |
Ostatnia wieczerza / 13’ |
Krzyż na drogę / 29’ |
Shortlista |
Story |
Jola Bańkowska / Polska 2019 / 4’47’’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
Portret Suzanne / 14’ |
Na krańcu miasta / 14’ |
Sukienka / 29’ |
To nie tak / 10’ |
Tak jest dobrze / 23’ |
Shortlista |
Sukienka |
The Dress |
Tadeusz Łysiak / Polska 2020 / 29’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: |
Portret Suzanne / 14’ |
Na krańcu miasta / 14’ |
To nie tak / 10’ |
Story / 4’47’’ |
Tak jest dobrze / 23’ |
Shortlista |
Surogatka |
The Surrogate |
Jeremy Hersh / USA 2020 / 92’ |
American Film Festival: Spectrum |
Sweat |
Magnus von Horn / Polska, Szwecja 2020 / 100’ |
Pokazy Galowe |
Sweet Thing |
Alexandre Rockwell / USA 2020 / 90’ |
American Film Festival: Highlights |
Synchronizacja |
Synchronization |
Anna Kasińska / Polska 2019 / 19’ |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: |
Po sezonie / 18’ |
Millenium / 8’17’’ |
Hide and Seek in a Peaceful Valley / 14’ |
Kwiat jednej nocy / 12’ |
Bajka na niespokojny sen / 15’ |
Ciałość / 5’39’’ |
Shortlista |